Aktualności i wydarzenia 2013/2014

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014

Już tylko 298 dni!

2 września 2013 roku o godzinie 9.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, by uroczyście otworzyć nowy rok szkolny. Rozpoczęliśmy go pozytywną myślą, że już tylko 298 dni do wakacji.

Indywidualizacja w Gminie Nędza

Nowy projekt z nowym rokiem szkolnym!

16 września ruszył Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”.

Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III

Uczymy się przez zabawę

16 września 2013r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy rozpoczęly się zajęcia z Projektu ,,Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III". Godziny zajęć zostały dostosowane do planu zajęć obowiązkowych.

W krainie książek

Pierwsza lekcja w bibliotece

19 września uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać szkolną bibliotekę bardzo szczegółowo. Ponieważ w poszukiwaniu przyjaźni postanowiły zaprzyjaźnić się także z książką, zostali zaproszeni do biblioteki.

Edukacyjne zajęcia w terenie klas III

Lekcje w „Zielonej klasie”

24 września dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rudy Raciborskie klasy III Szkoły Podstawowej ZSG w Nędzy uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym na teren lasów Kuźni Raciborskiej i Rud Raciborskich.

Dymarki rudzkie dla klas IV

Klasy czwarte zwiedzają Rudy

24 września 2013r. uczniowie klas IV naszej szkoły pod opieką mgr IwonyTomiczek, mgr Mirosławy Teresiak, mgr Izabeli Pielczyk oraz mgr Marii Kobryń udali się na wycieczkę integracyjną do Rud. Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa kulturowego najbliższego regionu oraz udział w warsztatach tematycznych związanych z Cystersami.

DJO 2013

Miś Theo bohaterem dnia

25 września 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przygotowywali wraz ze swoimi wychowawczyniami plakat przedstawiający rodzinę misia Theo i wróżki Erliny – bohaterów towarzyszących uczniom w nauce języków obcych od klasy pierwszej do szóstej.

Dymarki cysterskie w Rudach Raciborskich

Festyn edukacyjny dla klas pierwszych

25 września 2013 roku uczniowie klas I a i I b Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy pod opieką wychowawców – Agnieszki Grzybowskiej i Barbary Rerich, pojechali na wycieczkę do Rud Raciborskich, by wziąć udział w festynie edukacyjnym ”Dymarki cysterskie”.

Wymiana z uczniami z Czech

Nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia

Za nami kolejna rewizyta młodzieży ze szkoły partnerskiej z Velkich Hostic. W dniach od 25 do 27 września 12 uczniów ZSG w Nędzy gościło w swoich domach czeskich rówieśników. Uśmiech i dobra zabawa były podstawą znakomicie spędzonego czasu. To niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Lekcja biblioteczna dla klas II

Z Kornelem Makuszyńskim do Pacanowa

27 września w szkolnej bibliotece zgromadziła się grupa drugoklasistów, by spotkać niezwykłą osobę – wielkiego pisarza, który tak bardzo kochał dzieci i młodzież, że większość swej twórczości poświęcił właśnie im. Tym niecodziennym gościem był Kornel Makuszyński.

Działamy w unijnym projekcie

Przenieśliśmy się do Akademii Magicznych Liczb

Dzieci uczęszczające na zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczno-przyrodnicze Projektu Unijnego pt.: „Indywidualizacja w Gminie Nędza” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego stali się uczniami Magicznej Akademii.

Dzień chłopaka w klasach I-III

Pamiętaliśmy o naszych kolegach w ich święto

30 września chłopcy z naszej szkoły obchodzili swoje święto. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły

Spotkanie z Policjantem klas I-III

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 2 października 2013 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbyła się akademia "Bezpieczna droga do szkoły" z udziałem funkcjonariuszy Policji.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Nowi "prawdziwi" uczniowie

Dnia 8 października 2013r. przeżywaliśmy szczególnie ważny moment w naszym życiu szkolnym. Odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klas I SP.

Z wizytą w Leśnej Szkółce Kontenerowej

Zielona lekcja przyrody klas III

10 października 2013 r. klasy III Szkoły Podstawowej uczestniczyły w zajęciach na terenie Leśnej Szkółki Kontenerowej w Nędzy.