Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

Rok szkolny 2013/2014 zakończyliśmy sukcesami!

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy został zorganizowany przez EDI – firmę z branży edukacyjnej, która powstała by urozmaicać program zajęć i zachęcać uczniów do rozwijania swoich umiejętności.

Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi. Zakres tematyczny, który musiały opanować dzieci by napisać nadesłany test obejmował:

• życie w ekosystemach np. las, łąka

• rola zwierząt w środowisku

• zagrożenia dla środowiska ze strony człowieka

• ochroną środowiska

• znaczenie wody w życiu człowieka

• segregacja odpadów

• zwierzęta i rośliny chronione

• zanieczyszczenia powietrza

• wpływ przyrody nieożywionej na życie.

Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy był podzielony na dwie części: jedna polegała na rozwiązaniu testu wyboru, druga na wykonaniu pracy plastycznej pt. „Odnawialne źródła energii”. W rozgrywkach konkursowych brało udział 1073 uczestników wszystkich województw, z naszej szkoły uczestniczyło 18 osób z klas I-III.

Wywalczyliśmy wysokie miejsca w konkursie teoretycznym, a były to:

• III miejsce Paulina Hiltawska

• V miejsce Dominika Machecka

• IX miejsce Marta Kalemba

• IX miejsce Jakub Czarnuszka

• XI miejsce Dominik Dymek

Również w konkursie plastycznym Łukasz Pielczyk zdobył Dyplom Laureata za I miejsce oraz Paulina Hiltawska i Dawid Groborz zdobyli Wyróżnienie.

Wszystkie osoby otrzymały w zależności od miejsc Dyplomy Laureata i nagrody książkowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

A. Grzybowska i E. Skatuła