Nędza w Warszawie

Na Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0

Festiwal był areną prezentacji najlepszych projektów oraz wymianą doświadczeń z zespołami z innych szkół w Polsce. Uczennice: Julia Przybyła, Karolina Fornal, Klaudia Franke wraz z opiekunką Wandą Rutko pogłębiły swoje umiejętności metodą warsztatową, zwiedziły ekspozycje Centrum Nauki Kopernik, opowiadały ekspertom i gościom festiwalu o pracy w programie Szkoła z klasą 2.0 oraz zbierały pomysły do pracy w przyszłych edycjach.

Stoiska festiwalowe przygotowane przez szkoły oraz wystąpienia uczniów oceniali eksperci Centrum Edukacji Obywatelskiej, przedstawiciele instytucji i organizacji wspomagających
( Instytut Goethego, Gazeta Wyborcza, British Council, Google, Samsung, Ministerstwo Edukacji, Centrum Nauki Kopernik i wiele innych). Warto dodać, że Festiwal objęty był Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pani Anny Komorowskiej.
Dokonania uczniów z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Nędzy docenili również:
Pani Marianna Hajdukiewicz, Pan Rafał Lew – Starowicz a nawet wiceminister edukacji narodowej - Pani Ewa Dudek.
Uczennice miały okazję porozmawiać z dziennikarką Grażyną Torbicką i podzielić się z nią informacjami o pięknie gminy Nędza.
To dla nas ogromne wyróżnienie i zarazem radość, że mogłyśmy reprezentować naszą szkołę w stolicy.
Emocji nie było końca i pomimo zmęczenia, naprawdę żal było opuszczać Warszawę.
Wspomnienia z Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 i rozmowy z tak wybitnymi osobami na długo pozostaną w naszej pamięci.

W. Rutko