Podsumowanie programów edukacyjnych w klasach I-III

Finiszujemy z programami edukacyjnymi w klasach I-III w roku szkolnym 2013/2014!

Dobiegła końca realizacja trzech wielkich programów edukacyjnych w klasach I-III. Klasy I zakończyły cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym, czyli „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Dzięki bogatym materiałom dydaktycznym dzieci utrwaliły wiedzę o zasadach ruchu drogowego, nauczyły się jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy.

Na zakończenie programu otrzymały pamiątkowy dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka. Zakończyliśmy także w klasach pierwszych realizację programu antynikotynowego „Nie pal przy mnie, proszę”. Zajęcia te pomogły uporządkować i poszerzyć informacje na temat zdrowia, wykształcić u dzieci postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomić dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwić na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem, wykształcić umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Klasy I-III zakończyły realizację kolejnej edycji programu o bezpieczeństwie „Droga i ja”. Zajęcia miały na celu wykształcić u dzieci prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, przyczynić się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności. Dzieci otrzymały bogate materiały dydaktyczne oraz pamiątkowe dyplomy.

A. Grzybowska