Klasy III na wycieczce w Opolu!

Muzeum Wsi Opolskiej oraz ZOO

4 czerwca uczniowie klas III SP zwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej, a także wzięli udział w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka – chleb nasz powszedni” . Zajęcia pozwoliły uczniom nie tylko poznać Muzeum i jego zbiory, ale także przybliżyły obraz życia w dawnej wsi śląskiej. Dzięki nim dzieci mogły w bezpośrednim kontakcie z eksponatami muzealnymi i twórcami ludowymi uczestniczyć w własnoręcznym wypieku chleba.

Byliśmy też w jednym z piękniejszych ogrodów zoologicznych. Mogliśmy tu podziwiać egzotyczne zwierzęta i zapoznać się z ich trybem życia. Dodatkowych wrażeń dostarczył nam pokaz karmienia uchatek, jak i piękny plac zabaw. Uczestników wycieczki nie opuszczał dobry humor i wspaniałe samopoczucie. Żal było wracać do domów. Wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci!

E. Skatuła