Klasy VI w Szkółce Leśnej

Lekcja przyrody w terenie

W dniach 13.05.2014, 14.05.2014 i 6.06.2014 uczniowie klas VI szkoły podstawowej odwiedzili Kontenerową Szkółkę Leśną w Nędzy. W pierwszej części zajęć uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną dotyczącą zwierząt występujących w naszych lasach. Następnie wzięli udział w quizie dotyczącym głosów wydawanych przez zwierzęta.

W czasie zwiedzania, mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym sposobem produkcji sadzonek drzew. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego produkuje się rośliny z zakrytym systemem korzeniowym oraz w jakim celu mikoryzuje się podłoże do produkcji. Poznali składniki substratu torfowego, a następnie udali się na pola produkcyjne oraz do namiotów foliowych, w których rosną młode siewki. Duże wrażenie wywarły na uczniach automatyczne deszczownie, zraszające rośliny. Kolejnym miejscem wycieczki był magazyn nasion, gdzie sortuje się i magazynuje nasiona. Pobyt w szkółce leśnej przybliżył także młodzieży pracę w jednym z niewielu zakładów pracy na terenie Nędzy, który zatrudnia sporą grupę pracowników.

M. Teresiak