Goście ze szkoły w Dębskiej Kuźni

Niemieckojęzyczna współpraca klasy V b z uczniami spod Opola

11 czerwca gościliśmy w szkole uczniów z Dębskiej Kuźni z opiekunem panią Barbarą Bartek, którzy przyjechali na zaproszenie pani Anity Grycman i klasy V b. Ich wizyta była podsumowaniem całorocznej współpracy mającej na celu poszerzanie umiejętności językowych, poznanie bogactwa kulturowego swojego regionu oraz integracji międzyszkolnej.

Podczas pobytu w szkole goście zobaczyli przedstawienie „Aschenputtel” (Królewna Śnieżka) przygotowane przez uczniów klasy V b podczas zajęć "Nauka własnej historii i kultury". Wszystkich zachwycił również profesjonalny występ Martyny Wiesner.

Następnie zaprezentowała się klasa I b w przedstawieniu po angielsku przygotowanym przez Izabelę Pielczyk. Nasi najmłodsi uczniowie popisali się nie tylko zdolnościami aktorskimi, ale przede wszystkim wspaniałą znajomością języka angielskiego.

Po występach nastąpiła chwila odprężenia przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy V b, wspólne rozmowy i zwiedzanie szkoły. Nasi goście byli zachwyceni jej wielkością, wyposażeniem oraz kolorami.

Ostatnim punktem programu były zajęcia przygotowane przez Izabelę Pielczyk prezentujące bogactwo naszego regionu, szczególnie Gminy Nędza. Uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną, grali w grę interaktywną oraz rozwiązywali quizy. Nędza okazała się być bogata w atrakcje.

Wizyta była bardzo udana, goście wyjechali pełni wrażeń, a nasi uczniowie z radością przyjęli zaproszenie do odwiedzenia szkoły w Dębskiej Kuźni.

I. Pielczyk