Wycieczka do Krasiejowa klas I

Fascynujący świat dinozaurów!

28 maja 2014r. uczniowie klas Ia i Ib spędzili wspaniały czas w Jura Parku w Krasiejowie. Rozpoczęliśmy warsztatami na których ozdabialiśmy odlewy gipsowe dinozaurów.

W Tunelu Czasu podróżując kolejką poznaliśmy historię powstania Ziemi i pierwszych żyjących na niej istot, następnie mogliśmy zobaczyć to, co archeologom udało się odkryć w tym właśnie miejscu (skamieniałości, kości dinozaurów), potem wędrując z przewodnikiem ścieżką edukacyjną podziwialiśmy wspaniałe rekonstrukcje olbrzymich gadów, dowiedzieliśmy się o nich wielu ciekawych rzeczy. W Oceanarium zachwyciły nas filmy 3D, najbardziej przestraszyliśmy się rekina, który próbował zaatakować nasz batyskaf. Ponieważ pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała mogliśmy spędzić niezapomniane chwile na placu zabaw gdzie bez ograniczeń korzystaliśmy z karuzeli, zjeżdżalni, trampolin, na torze ścigaliśmy się nawet quadami. Był również czas na zakupienie pamiątek i słodkości w miejscowych sklepikach. Pełni wrażeń i w doskonałym humorze wróciliśmy do domu. To była fantastyczna wycieczka z niecierpliwością czekamy na następną za rok!

B. Rerich