„Czym Nędza bogata”

Promujemy szkołę w środowisku lokalnym

8 czerwca na dziedzińcu raciborskiego zamku odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Czym Nędza bogata”. Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne gminnych ośrodków kultury, które bawiły widownię w niedzielne, upalne popołudnie, prezentując swoje osiągnięcia i dorobek artystyczny. Również nasza placówka zaistniała w gronie młodych artystów. Godzinny program wypełniony był piosenką i recytacją.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III, w składzie: Magdalena Kunicka, Julia Gądzikiewicz, Julia Wojtek, Nadia Wiesner i Wiktoria Wałach. Z piosenką w języku niemieckim i tekstem w gwarze śląskiej wystąpiła Martyna Wiesner. Wiktoria Achtelik bawiła publiczność recytacją, a uczennice gimnazjum: Katarzyna Pala i Hanna Galas zaśpiewały utwory muzyczne, które zapewniły im zwycięstwo w konkursach i przeglądach wokalnych. Na scenie zaprezentowała się również grupa szkolnego koła kabaretowego i zespół taneczny, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy w rytmach zumby. Przy straganach goście mogli podziwiać wytwory rękodzieła wykonywane przez świetlicę i wystawę świątecznych pisanek. Wszystkim uczniom zaangażowanym w uroczystość dziękujemy za udział w imprezie i gratulujemy udanych występów. To była znakomita promocja naszej placówki.

S. Linek