XII Międzygminny Konkurs Ekologiczny

„Ekologicznie i zdrowo spędzaj czas na sportowo” zakończone sukcesem

13 maja br. uczennice klas III, pod kierunkiem p. Ewy Skatuły, wzięły udział w XII Miedzygminnym Konkursie Ekologicznym dla klas I – III „Ekologicznie i zdrowo spędzaj czas na sportowo” w Babicach. Drużyna w składzie: Marta Kalemba i Julia Gądzikiewicz zdobyła II miejsce.

Celem konkursu była promocja różnych form działań człowieka na rzecz ochrony środowiska naturalnego; rozwijanie zainteresowań światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem; propagowanie zdrowego trybu życia, a także uświadamianie wpływu zanieczyszczeń na zdrowie człowieka.
Uczniowie zmagali się nie tylko z zadaniami pisemnymi, ale również sprawnościowymi.

Dodatkową atrakcją na zakończenie konkursu był wspólny poczęstunek na świeżym powietrzu.

Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

E. Skatuła