Relacja z obchodów Święta Szkoły

My tu TIKamy

Święto Szkoły – jak co roku odbyło się na początku maja. Tegoroczna uroczystość łączyła tradycję wypracowaną przez wiele lat z nowoczesnością ze względu na połączenie święta z Festiwalem 2.0, który dotyczył programu Szkoły z Klasą 2.0 realizowanego przez szkołę, poświęconego wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w skrócie TIK w edukacji.

Nauczyciele i uczniowie przedstawili efekty realizacji programu.

Miło nam było witać szerokie grono przybyłych rodziców oraz zaproszonych gości: wicestarostę Andrzeja Chroboczka, przewodniczącego rady gminy Gerarda Przybyłę, dyrektorów gminnych szkół oraz nauczycieli z partnerskiej szkoły w Czechach.

Gościem szczególnym był ks. Joachim Kroll, który przypomniał nadal wzruszającą historię Paulinki z Dolędzina, która wbiegła do płonącej kuchni, by ratować swoją babcię i cudem przeżyła wybuch butli z gazem. Ks. dziękował za włączenie się do akcji „Pomóżmy poparzonej Paulince”.

Spora część uroczystości poświęcona była naszym najlepszym uczniom. Dyrektor Szkoły Maria Czerwińska wyraziła uznanie uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym odnieśli sukcesy w nauce i wręczyła ich rodzicom listy gratulacyjne.

Część artystyczna w formie teatralnej, kabaretowej, tanecznej, muzycznej, w której zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum przygotowana była przez nauczycieli: Kornelię Czogalik, Iwonę Tomiczek, Sylwię Linek, Wandę Rutko i Mieczysława Drożdża.

Następnie cała społeczność szkolna została zaproszona przez Panią Dyrektor na korytarz główny, gdzie wicestarosta Andrzej Chroboczek dokonał otwarcia Galerii Najlepszych Uczniów.

Wszyscy także mieli możliwość obejrzenia wyeksponowanych na korytarzach: wystawy prac uczniów, gazetek poświęconych sukcesom uczniów, fotorelacji z projektów realizowanych w szkole, gazetki na temat powstań śląskich oraz gazetki „Szkoła na wesoło”.

Wystawiono także Kroniki Szkoły, w której nasi goście mogli upamiętnić swój pobyt okolicznościowym wpisem.

Emocje opadły dopiero po meczu towarzyskim rozegranym na Orliku pomiędzy rodzicami i nauczycielami a uczniami.

B. Szczepanik