Zimowa sesja Ogólnopolskiego Programu "Zdrowo jem, więcej wiem!" za nami

Klasa IIIa na miejscu IV!

18 kwietnia ogłoszono wyniki zimowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu " Zdrowo jem, więcej wiem". Jesteśmy jednym z 339 zespołów klas trzecich z całej Polski. Konkurencja jest olbrzymia, ale nasze zmagania zostały ocenione wysoko i uplasowaliśmy się na IV miejscu. To chyba całkiem niezły wynik.Klasa uczestniczyła w kolejnych lekcjach "Woda na zdrowie" oraz " Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie".

Przeprowadzaliśmy doświadczenia i zdobyliśmy nowe wiadomości. Zorganizowaliśmy kampanię na rzecz wody i aktywności fizycznej przygotowując gazetkę na szkolnym korytarzu. Przy tej okazji odbył się konkurs na wykonanie maskotki Wodolubka. Wyniki były zaskakujące. Zwycięska maskotka zachęcała wszystkich do picia wody na karnawałowym balu przebierańców. Wyzwaniem dla uczniów było zredagowanie czasopisma promującego zdrowy styl życia. Najlepszą gazetkę wydrukowaliśmy w 50 egzemplarzach i rozprowadziliśmy wśród nauczycieli i rodziców za kwotę 50 gr. Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczymy na zakup ziemi i nasion do klasowego ogródka w sesji wiosennej Programu. Wielkim przedsięwzięciem było przygotowanie przedstawienia teatralnego dla wszystkich klas I-III. Przygotowania trwały cały miesiąc, sami wykonaliśmy scenografię i rekwizyty do autorskiego przedstawienia "Alicja w krainie witamin" promującego zdrowy styl życia. Pracy było wiele, ale warto, w końcu chodzi o nasze zdrowie. Naszymi przeżyciami podzieliliśmy się z dziennikarką Panią Sabiną Mostek, która odwiedziła klasę i przeprowadziła z uczniami wywiad na temat konkursu. Artykuły o uczestnictwie w Programie można było przeczytać na łamach lokalnej prasy i portalu nasz.raciborz. Wszystko to, motywuje nas do dalszej pracy. Z ochotą przystępujemy więc do ostatniego wiosennego etapu programu. Mamy nadzieję, że pójdzie nam tak samo dobrze. Trzymajcie za nas kciuki!

S. Linek