Warsztaty Teatralne "Magia obrazu"

Klasy I-III w Raciborskim Centrum Kultury

14 kwietnia 2014 r. klasy I-III pod opieką swoich wychowawców udały się do Raciborskiego Centrum Kultury na Interaktywne Warsztaty Teatralne „Magia obrazu”. Uczestnicząc w tych warsztatach dzieci wkroczyły w magiczny świat kreskowych i kukiełkowych bohaterów.

Poznały czarodziejskie metody ich ożywania, czyli kulisy animacji. Wspólnie z prowadzącym przerobiły historię rysunku (ideogramy, piktogramy, komiks, pismo) i zbudowały podstawowy scenariusz filmowy (tytuł, pomysł, akcja, zakończenie). Na scenie zobaczyły sprzęt i elementarny skład ekipy filmowej, a na ekranie sposoby i techniki animowania postaci. Najbardziej odważni ochotnicy z widowni spróbowali podłożyć pod rysunkowych bohaterów efekty dźwiękowe, dubbing. Dostarczono dzieciom także praktycznych porad do samodzielnego tworzenia animacji w formie portali internetowych, pomocnych programów.

A. Grzybowska