Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

Kształtujemy świadomość ekologiczną

15 kwietnia 2014 r. uczniowie klas I-III po raz drugi przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego. Konkurs ten jest organizowany przez EDI – firmę z branży edukacyjnej, która powstała by urozmaicać program zajęć i zachęcać uczniów do rozwijania swoich umiejętności.

Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi. Zakres tematyczny, który musiały opanować dzieci by napisać nadesłany test obejmował:

• życie w ekosystemach np. las, łąka

• rola zwierząt w środowisku

• zagrożenia dla środowiska ze strony człowieka

• ochroną środowiska

• znaczenie wody w życiu człowieka

• segregacja odpadów

• zwierzęta i rośliny chronione

• zanieczyszczenia powietrza

• wpływ przyrody nieożywionej na życie.

Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy jest podzielony na dwie części: jedna polegała na rozwiązaniu testu wyboru, druga na wykonaniu pracy plastycznej pt.”Odnawialne źródła energii”. W rozgrywkach konkursowych z naszej szkoły uczestniczyło 18 osób z klas I-III. W maju zostaną ogłoszone wyniki tego konkursu. Trzymajmy więc kciuki za naszych uczestników.

Koordynatorami konkursu były Panie Agnieszka Grzybowska I Ewa Skatuła.