Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

Przyroda w poezji”

Kolejna edycja szkolnego Konkursu Recytatorskiego już za nami. 11 marca 2014 r. uczniowie klas I-III prezentowali najpiękniejsze wiersze polskich autorów tym razem o tematyce przyrodniczej. Organizatorami konkursu były nauczycielki klas I-III: Sylwia Linek i Renata Skrobek.

Jury, w składzie: Kornelia Czogalik, Iwona Tomiczek i Maria Kobryń oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy wykonawcy dostarczyli widowni wspaniałych wrażeń estetycznych. Z pośród 18 recytatorów wyłoniono najlepszych wykonawców, a zwycięzcami zostali:

W klasach I

I miejsce- Klara Koletzko

II miejsce- Paulina Hiltawska

III miejsce- Marta Grycman

W klasach II

I miejsce- Weronika Rygielska

II miejsce- Konrad Golik

III miejsce- Natalia Kocur

W klasach III

I miejsce- Julia Wojtek

II miejsce- Magdalena Kunicka

III miejsce- Małgorzata Jezusek

Grand Prix konkursu powędrowało do Wiktorii Wałach uczennicy klasy III, która zachwyciła jurorów wykonaniem wiersza „Strasna Zaba” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i reprezentować będzie nas na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Raciborzu 27 marca 2014 r.

Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali upominkami książkowymi i dyplomami. Najlepsi recytatorzy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i medale ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!

S. Linek