Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

Sukces pierwszoklasistki

Po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów OJAG zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu. Do pierwszego etapu przystąpiło 7 uczniów klas gimnazjalnych, którzy zmierzyli się z trudnym testem z języka angielskiego on-line. Wyzwanie było bardzo duże, ponieważ w I etapie łącznie wzięło udział 19 554 gimnazjalistów z całej Polski!

Agata Procek – uczennica klasy 1b gimnazjum – jako jedyna dostała się do drugiego etapu olimpiady (w kraju do II etapu przeszło aż 2230 uczniów). Tu zadaniem było nie  tylko zaliczenie kolejnego trudnego testu on-line, ale także nagranie filmiku w języku angielskim. Agata sama napisała scenariusz krótkiego serwisu informacyjnego na temat polityki, edukacji, sportu, pogody i ciekawostek z życia gwiazd. Następnie nagraliśmy krótki filmik, przy użyciu kamery oraz z pomocą tablicy interaktywnej (na której wyświetlaliśmy adekwatne do informacji slajdy). Filmik ten należało opublikować na Youtube.

Chociaż Agata nie dostała się do ostatniego etapu olimpiady, otrzymała 15 na 20 punktów za swój film, co uważamy za sukces. Gratulujemy Agacie świetnego startu na olimpiadzie ogólnopolskiej i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego zapału do nauki języka angielskiego  w przyszłości!

A. Wojtek