„Droga i Ja”

Uczniowie klas I-III członkami programu o bezpieczeństwie

Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym programie edukacyjnym „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” organizowanym przez koncern Renault. Celem akcji jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy.

Program profilaktyczny „Droga i Ja” opiera się na swoistym połączeniu nauki z zabawą. Ma on na celu:

• Uświadomienie dzieciom jakie sytuacje i zachowania stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia

• Wykształcenie u dzieci umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo

• Respektowanie zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania i poruszania się po drogach publicznych

• Uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

• Poznanie podstawowych przepisów drogowych dotyczących ruchu pieszych i rowerzystów (znaki drogowe)

• Rola policjanta i strażnika miejskiego (gdzie szukać pomocy w nagłych sytuacjach).

Otrzymaliśmy materiały edukacyjne w postaci kolorowych książeczek z ćwiczeniami i zabawami dla dzieci, bogatą oprawę dydaktyczną dla nauczycieli w postaci scenariuszy zajęć oraz broszurki informacyjne dla rodziców z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa ich dzieci. Program ten realizowany jest od grudnia 2013r. i będzie trwał przez cały rok szkolny.

A. Grzybowska