Jasełka w klasach gimnazjalnych

Gdy rodzi się w nas miłość

,,BOŻE NARODZENIE JEST WTEDY, GDY W SERCU CZŁOWIEKA RODZI SIĘ MIŁOŚĆ” - taki tytuł nosiły tegoroczne jasełka przygotowane przez gimnazjalistów z klasy I B i I C . Przedstawienie wprowadziło wszystkich w szczególny, świąteczny nastrój a dopełnienie stanowiły kolędy zaśpiewane przez szkolny chór pod batutą p. Mieczysława Drożdża.

W spektaklu wystąpili:
Narratorzy  - Natalia Traliszewska i Aleksandra Gorgoń
Archanioł Gabriel – Wiktoria Olszewska
Herod – Kevin Kowoll
Anioły – Aneta Rydygel, Katarzyna Heisig
Maria – Wiktoria Herzig
Józef – Paweł Materzok
Pastuszkowie – Denis Szczęsny, Szymon Augustyn
Diabełki – Małgorzata Kuźmicz i Arkadiusz Burda
Pantomimę o współczesnym człowieku zaprezentowały – Laura Błaszczok i Jennifer Duchacz
Po jasełkach, już kameralnie, każda klasa ze swoim wychowawcą uczestniczyła w klasowej wigilii. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspominanie chwil mijającego roku.
Nie zabrakło również refleksji i zadumy nad tym, że Boże Narodzenie to szczególny czas, czas oczekiwania, pojednania i zrodzonej w sercu Miłości.

W.Rutko