Poranki wigilijne w klasach 1 SP

W tej wyjątkowej atmosferze

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze uczniowie klasy Ia Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy przygotowali wigilijne spotkanie opłatkowe, na które zaprosili swoich bliskich.

Takie spotkanie wigilijne zorganizowała również 19 grudnia 2013 roku klasa Ia Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą Agnieszką Grzybowską. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie o tematyce świątecznej pt „Choinka świąteczna” wprowadzające wszystkich zaproszonych gości w bożonarodzeniowy nastrój świąteczny. Wspólnie z rodzicami śpiewały kolędy, składały sobie życzenia i dzieliły się opłatkiem. Podczas wspólnego poczęstunku w klasach wręczyły rodzicom wykonane przez siebie na zajęciach upominki. Wigilijny stół pięknie udekorowany, prezentował się okazale, bo wśród tradycyjnych potraw królowały wykwintne ciasta i ciasteczka. Wystrój sali i choinka, pięknie prezentujący się stół złożyły się na stworzenie świątecznego nastroju i atmosfery pełnej ciepła i wzajemnej życzliwości.

A. Grzybowska