Klasy I-III w Multikinie Rybnik

Mikołajowy dzień spędziliśmy w kinie

06 grudnia 2013 roku uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy pod opieką nauczycieli : A. Grzybowskiej, B. Rerich, A. Neuhof, R. Skrobek, S. Linek, E. Skatuły, M. Kobryń oraz M. Kozielskiej pojechali do Multikina w Rybniku na animowany film pt. „Ratujmy Mikołaja”.

Film opowiada o tym, jak Elf Bernard marzy, aby trafić do elitarnej grupy naukowców pracujących w tajnym laboratorium Świętego Mikołaja. Jednak, za sprawą niefortunnego wynalazku, poczciwy pechowiec niechcący ujawnia lokalizację siedziby Mikołaja chciwemu miliarderowi. Złoczyńca pragnie ukraść sekrety Mikołaja i wejść w posiadanie magicznej Kuli Czasu, która umożliwia wręczenie prezentów dzieciom na całym świecie w zaledwie jedną noc. Jedynym sposobem na powstrzymanie zła, naprawienie szkód, uratowanie Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia jest ratunkowa misja w czasie, która wywołuje całą masę zabawnych komplikacji. W pełnej przygód podróży Bernardowi towarzyszy wesoły renifer-łakomczuch z latającego zastępu Świętego Mikołaja. Film wprowadził nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, których wszyscy już nie możemy się doczekać.

A. Grzybowska