Kiermasz świąteczny

Było w czym wybierać!

W drugą niedzielę Adwentu, 8 grudnia w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbył się doroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Nowością była zmiana lokum, mianowicie na potrzeby kulturalno-towarzysko-handlowe otworzyła swoje podwoje sala gimnastyczna. Goście, jak zwykle, dopisali, wędrując tłumnie od stoiska do stoiska. A było w czym wybierać.

Świąteczne ozdoby porywały pomysłowością i perfekcją wykonania. Od świeczniczka czy stroika po drewniane stajenki, arcydziełka ludowego rzemiosła.

Na zmęczonych czy mających ochotę na towarzyska pogawędkę czekała kawiarenka z wyborem ciast, o jakim profesjonalne lokale mogą tylko pomarzyć. Każda klasa rękami chętnych rodziców dostarczyła na kiermasz trzy blachy, a że cena była zaiste dumpingowa, nikt nie musiał się w słodkich zakupach ograniczać.

Nie zabrakło też pokarmu dla ducha i umysłu. Do refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia i tym, co obecnie z owym sensem się dzieje, zaprosiła zebranych uczniowska grupa teatralno-kabaretowa minispektaklem „Która to gwiazda?” A po niej półgodzinnym koncertem uraczyła gości młodzieżowa orkiestra pod batutą Henryka Krótkiego, działająca przy Raciborskim Centrum Kultury (do której, nota bene, należą też nasi uczniowie).

Jednym słowem – kolejny sukces tej mocno już ugruntowanej w tradycji imprezy. Wszyscy, którzy od października przygotowywali świąteczne cudeńka, mogą sobie z satysfakcją pogratulować. I pomału zaczynać plany na rok następny.

K. Czogalik