Z wizytą w przedszkolu

„Językowe podróże – małe i duże”

5 grudnia 2013r. grupa 10 uczniów klasy Va SP wraz z panią Anną Wojtek udała się do przedszkola w Nędzy w ramach projektu nauczycieli języków obcych, pt. „Językowe podróże – małe i duże.”

Oliwia Beer, Kamil Bochenek, Jesika Gawron, Patrycja Paszenda, Daria Rymarska, Wiktoria Smołka, Sandra Tomala, Wiktoria Tworuszka, Michaela Wallach oraz Alan Żółtański postanowili nauczyć dzieci przedszkolne z grupy „Kotki” kilku podstawowych zwrotów i słówek z języka angielskiego.

Przez kilka tygodni uczniowie ci ćwiczyli (pod opieką A.Wojtek) scenariusze do przedstawień anglojęzycznych, pt. Magic Forest oraz The Toyshop. Efekty swojej pracy przedstawili przedszkolakom podczas wizyty. Ponadto, nauczyli oni młodszych kolegów, jak przedstawiać się po angielsku, jak liczyć do 5 oraz jak nazwać kilka podstawowych kolorów. Podczas nauki przez zabawę – uczenie piosenki, wykonywanie krótkich dialogów, zadanie z cyframi i kolorami – uczniowie klasy piątej weszli w role małych nauczycieli. Maluchy z przedszkola były zachwycone starszymi kolegami i koleżankami i pilnie wykonywały wszystkie polecenia.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek oraz zaproszenie na przyszłe półrocze! Te kilka godzin minęło w radosnej atmosferze i pozostanie na długo w naszej pamięci.

A. Wojtek