Śniadanie daje moc

Odżywiamy się zdrowo

8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Śniadanie Daje Moc. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

O pomyśle włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji zostali odpowiednio wcześniej powiadomieni rodzice oraz sami zainteresowani – uczniowie. Wszyscy spisali się na medal, wspólnie przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole. Aż przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

Wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Akcja ta zwiększyła świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
W czasie przygotowań do śniadania rodzice uczniów podkreślali, iż zawsze starają się zjadać ze swoimi pociechami śniadanie. Bardzo lubią wspólne poranki, zwykle szykują im do szkoły drugie śniadanie. Uczą swoje dzieci by nie jadły w pośpiechu i byle, czego.

A. Grzybowska, S. Linek, E. Skatuła, A. Neuhof, R. Skrobek