Uroczystość pasowania na czytelnika

Nowi prawdziwi czytelnicy szkolnej biblioteki

31 października szkolna biblioteka stała się bogatsza o liczne grono małych czytelników – uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Uroczystość pasowania na czytelnika odbyła się na zakończenie i podsumowanie pracy w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

W nawiązaniu do roku Juliana Tuwima do krainy książek pierwszaki poprowadził zawiadowca pociągu, najpierw powoli jak żółw ociężale, a później biegu przyspieszył i gnał coraz prędzej. W bibliotece małych gości powitały krasnale oraz książki. To uczniowie klasy VIa w ramach działania w kółku bibliotecznym przygotowali montaż słowno-muzyczny dla uatrakcyjnienia uroczystości. Rangę wydarzenia podniosła obecność Pani Marii Czerwińskiej dyrektor szkoły, która dokonała pasowania. Spotkanie z biblioteką zakończyło się wręczeniem dyplomów nowym prawdziwym czytelnikom. Miejmy nadzieję, że uczniowie chętnie będą przychodzić i korzystać ze zbiorów oraz oferty szkolnej biblioteki.

M. Kobryń