Festiwal Talentów

Ile w nas drzemie zdolności?

„Festiwal Talentów” – pod takim hasłem dnia 30 X 2013r. w murach naszej szkoły (a konkretnie na deskach sali gimnastycznej) odbyła się pierwsza edycja konkursu mającego na celu rozbudzenie, zaprezentowanie oraz wyłonienie największych talentów drzemiących w uczniach z okolicznych szkół.

W szranki stanęło 17 wykonawców reprezentujących 10 szkół i różnorakie umiejętności: od śpiewu i gry na instrumentach, poprzez występy teatralne i kabaretowe, do konkurencji wymagających zarówno od uczestnika, jak i od publiczności, uwagi , skupienia i spokoju – układanie kostki Rubika oraz kubków Speed Stacks. Tak różnorodne dyscypliny umiejętności oceniało szeroko „wyspecjalizowane” jury - Panie: Grażyna Tabor – reżyser i instruktor teatralny, Marzena Korzonek – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, Manuela Krzykała – tancerka, instruktorka tańca oraz Pan Ryszard Wolny – zapaśnik i trener, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Po porywających występach jury udało się na, jak się okazało, burzliwe obrady.

Na najwyższym podium stanęła Julia Fulneczek ze SP w Chałupkach, która świetnie zaprezentowała się jako kabaretowa Mariolka. Talentem kabaretowym wykazał się również zespół w składzie: Marta i Wiktoria Linek oraz Łukasz Czogalik z ZSP nr 1 w Raciborzu, który zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się wokalistka – Aleksandra Figurniak z SP nr 13 w Raciborzu. Ola miejsce na podium przepięknie wyśpiewała piosenką Anny Marii Jopek: „Ale jestem”.

Przyznano również trzy wyróżnienia, które zdobyli:
- Kamil Gawlik z SP w Raszczycach (kostka Rubika),
- Paweł Kubik  z ZSO Rudach (śpiew i gra na skrzypcach),
- Dominik Kaczmarczyk z klasy VIc naszej szkoły (gra na perkusji).

W trakcie narady komisji konkursowej publiczność zabawiali raperzy „Niezniszczalni Ziomale”, którzy porwali do tańca zarówno publiczność, jak i powracające z obrad jury. Dobra zabawa nie opuściła więc nawet Szanownych Gości (zapraszamy do galerii – niepowtarzalne fotki).

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Sponsorom:
- Firmie Man – Trans,
- Gminnej Spółdzielni z Raciborza,
- Aptece „Św. Kosmy i Damiana” w Nędzy,
- Kwiaciarni „Kwiotek” z Nędzy,
- Akademii Fitness z Raciborza,
- LiluPlay z Raciborza,
- F. H. Piotr Bogacki z Pilchowic,
- Księgarni „Sowa” z Raciborza.

Organizatorzy:
Edyta Pala, Maria Jankowska, Monika Bajak, Oliwia Joszko, Krzysztof Janiszewski

Zobacz filmik z imprezy przygotowany przez panią Agnieszkę Drost: