Święto Komisji Edukacji Narodowej

Lubimy to!

14 października nasza szkoła, jak zresztą pewnie wszystkie inne, świętowała kolejną rocznicę utworzenia szacownej Komisji Edukacji Narodowej. Część oficjalna tradycyjnnie zawierała przemówienie pani dyrektor, okraszone filmikiem, z którego wynikało, że nauczyciele "lubią to", co robią, co zresztą ochoczo podchwyciła na "trzy cztery" cała pedagogiczna brać naszej nędzańskiej Alma Mater.

Fakt ten został też natychmiast potwierdzony przez uhonorowanie sporej części tej braci nagrodą dyrektora. Życzenia popłynęły również ze strony Urzędu Gminy (ustami jego przedstawicielek) oraz Samorządu Uczniowskiego (takoż). Część oficjalną zwieńczyło uroczyste ślubowanie gimnazjalnych pierwszoklasistów, pełne takich obietnic, że gdyby choć połowa doczekała się spełnienia, szkoła stałaby się rajem na ziemi.

Po wyprowadzeniu sztandaru scenę zaanektowali szkolni artyści, by przedstawić program humorystyczno-dydaktyczny pod tytułem "Czego się Jaś nie nauczy, tym na starość trąci". Złożyły się nań scenki przygotowane z uczniami wszystkich poziomów szkoły pod kierownictwem pań S. Linek, I. Tomiczek, W. Rutko i K. Czogalik. "Wisienką na torcie", jak trafnie określiła to pani dyrektor, była pieśń wykonana polifonicznie przez muzycznie uzdolnionych gimnazjalistów pod batutą równie uzdolnionego w tej dziedzinie pana od informatyki, czyli M. Drożdża.

Ostatnim aktem wspólnego świętowania uczniów i nauczycieli były spotkania w klasach z wychowawcami i wędrówki klasowych delegacji z wyrami życzliwości od nauczyciela do nauczyciela.

Po zakończeniu zajęć z uczniami Rada Rodziców zaprosiła pedagogów na poczęstunek.

K. Czogalik