Razem ustanowimy światowy rekord!

Aż 461 razy uratowaliśmy komuś życie!

16 października w samo południe uczniowie klas I-III uczestniczyli w ustanawianiu światowego rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy (wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej).

Akcja organizowana była w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która chce zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. To dzięki Fundacji uczniowie naszej szkoły z klas młodszych już od kilku lat biorą udział w programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem programu jest edukacja dzieci w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka. Zajęcia prowadzą Pani Barbara Rerich i Pani Ewa Skatuła.

W akcji wzięło udział 111 uczniów. W pół godziny udało się przeprowadzić na fantomach resuscytację krążeniowo- oddechową aż 461 razy.

B. Rerich