Maths is cool in English

Finał w naszej szkole

W dniach 25 i 26 marca 2013r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbywał się III Regionalny Konkurs Matematyczno-Angielski „Maths is cool in English”.

Organizatorkami konkursu są Anna Wojtek (nauczyciel języka angielskiego) oraz Małgorzata Mielnik (nauczyciel matematyki). Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa etapy uczniowie rozwiązywali w domu, a 3 etap – finał – odbywał się w szkole. W konkursie wzięło udział 8 szkół podstawowych oraz 7 szkół gimnazjalnych naszego regionu.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 uczniów ze szkół podstawowych oraz 15 uczniów gimnazjów. W finale szkół podstawowych pierwsze miejsca otrzymała Alicja Drabik ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach. Miejsce drugie zdobył Maksymilian Warło ze Szkoły Podstawowej w Rydułtowach, a miejsce trzecie zajął Szymon Warwas z Wojnowic. Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsca otrzymała Joanna Chlebus z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, drugi był Jacek Nitychoruk z Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Raciborzu, a miejsce trzecie zajął Szymon Krzyżanowski z Gimnazjum w Rudach.

M. Mielnik