Aktualności 2012/2013

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Wystartowaliśmy!

O godzinie 9.00 wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok nauki.

Ognisko integracyjne

Pierwsze „kiełbaski” za płoty

Wspólne pieczenie kiełbasek połączone z rozgrywkami sportowymi – to ognisko integracyjne klas pierwszych gimnazjum, które odbyło się 14 września br. na boisku GOSiR w Nędzy.

Sprzątanie Świata

Posprzątaliśmy już po raz dziewiętnasty

14 września 2012 roku po raz dziewiętnasty uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata.

W Instytucie Fizyki

Doświadczyliśmy fizyki

19 września 2012 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum ponownie odwiedzili Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, co jest już tradycją szkoły od kilku lat.

Spotkanie z Unią

Czym są fundusze europejskie?

20 września br. 24 uczniów klasy 1A gimnazjum uczestniczyło w zajęciach dotyczących Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszoklasiści na lekcji bibliotecznej

Eureka! Już wiem, gdzie jest w szkole biblioteka.

25 września 2012r. pierwszoklasiści szkoły podstawowej ZSG w Nędzy mieli okazję uczestniczyć w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Dzieci zapoznawały się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz z zasadami korzystania z biblioteki.

Dzień Języków Obcych

Jak zostać poliglotą?

26 września w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, organizowany jak co roku przez nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego. Tegoroczne obchody połączone były z wymianą językową ze szkołą z Niemiec.

Współpraca ze szkołą w Niemczech trwa!

Goście z Zella-Mehlis po raz trzeci

W dniach od 23 do 29 września gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Zella-Mehlis (Turyngia). Nasi uczniowie poznali swoich "partnerów" wymiany podczas pobytu w Niemczech w kwietniu tego roku. Nadszedł czas, aby się zrewanżować.

Wycieczka do lasu

W poszukiwaniu jesieni

"Jesień chodzi już po lesie, jesień, złota, polska jesień"

Potwierdziły się słowa piosenki o polskiej jesieni podczas wycieczki do lasu uczniów klas I w dniu 26 września.

Pasowanie na ucznia

"Witaj szkoło!"

Pod takim hasłem rozpoczęła się uroczystość "Pasowania na ucznia". W ZSG w Nędzy 02 października o godz. 16.00 w otoczeniu rodziców i w obecności dyrektora szkoły Pani Marii Czerwińskiej do pasowania przystąpiło 35 uczniów.

Na pożarzysku

Mali ekolodzy

Dnia 2 października 2012r. klasy III a i III b Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy wraz z wychowawcami Agnieszką Grzybowską i Barbarą Rerich pojechały na wycieczkę na Pożarzysko do Rud Raciborskich.

Zajęcia integracyjne klas pierwszych

Spotkanie z pracownikami Poradni

Dnia 25 września oraz 04 października 2012r. klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy wzięły udział w zajęciach warsztatowych poprowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu, dotyczących integracji w grupie rówieśniczej.

Wymiana polsko-czeska

Wybraliśmy się do Czech

Od 3 do 5 października znowu wybraliśmy się do Czech. Na granicę pojechaliśmy naszym polskim autokarem, a w Czechach jak to w Czechach, zastał nas niesamowicie „luksusowy” bus.

Wycieczka do Ochab i Pszczyny

Wycieczkowe atrakcje

9 października 2012r. pojechaliśmy na wycieczkę do Ochab i Pszczyny. W Ochabach byliśmy w Dream Parku , gdzie pokazano nam Park Miniatur np. projekt Wieży Babel, Statua Chrystusa Zbawiciela.

Uczczenie Komisji Edukacji Narodowej

Święto edukacji AD 2012

Nasza szkoła po raz kolejny uczciła Komisję Edukacji Narodowej, czyli – mówiąc potocznie – świętowała Dzień Nauczyciela. W tym roku przeznaczono na to sobotni poranek (13.10), co było jednocześnie odrobieniem na zapas lekcji z piątku 2 listopada.