Wieści ze szkolnej biblioteki

Upamiętniliśmy 150 rocznicę powstania styczniowego

25 marca 2013 roku w szkolnej bibliotece zebrali się uczniowie klasy IV, żeby nauczyć się jak poszukiwać informacji na określony temat w różnych źródłach. Nie była to taka zwykła lekcja biblioteczna, gdyż temat został zrealizowany w nawiązaniu do 150 rocznicy powstania styczniowego.

Aby upamiętnić tą niezwykłą rocznicę uczniowie klasy V w ramach spotkań kółka bibliotecznego przygotowali inscenizację z wykorzystaniem teatru cieni o powstaniu styczniowym. Widzowie w przystępny sposób poznali przyczyny wybuchu i przebieg powstania oraz poznali głównego dowódcę tego zrywu narodowego Romualda Traugutta.

Po lekcji uczniowie znają pojęcia – bohater, patriota, powstanie. Umieją podać podstawowe informacje o życiu i działalności R. Traugutta. Potrafią wyszukać na zadany temat informacje w różnych źródłach. Umieją wyrazić swoją opinię na temat postawy patriotycznej.

M. Kobryń