X Konkurs Kroszonkarski

Wybrano najpiękniejsze kroszonki

22 marca 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym odbył się już po raz dziesiąty Konkurs Kroszonkarski. Idea przedsięwzięcia polega przede wszystkim na przekazaniu dzieciom i młodzieży tradycji związanych z nadchodzącymi świętami.

Konkurs kroszonkarski odbył się dzięki staraniom Małgorzaty Kozielskiej i Krzysztofa Janiszewskiego.

Wszystkie prace oceniało jury w składzie: ks. Jan Rosiek (dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach), Julita Ćwikła (etnograf z Muzeum w Raciborzu), Barbara Jaskólska (historyk sztuki), Małgorzata Drożdż, Joanna Lepiarczyk.

Sponsorem nagród głównych - tabletów i miniwieży był, dzięki staraniom Laury Marcol, Leszek Kepke, prezes wrocławskiej firmy Nord-Wacht Group. Pozostali sponsorzy: Opactwo w Rudach, Zespół Boss, Rafał Lincner oraz pozostali sponsorzy, którzy chcieli pozostać anonimowi.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas I – III szkół podstawowych:

I miejsce – Robert Radaj z Nędzy;
II miejsce – Monika Cieślik z  Lysek;

III miejsce – Milena Piechuta
Wyróżnienia – Kamil Dudek z Zwonowic, Paulina Granieczny ze Zwonowic i Anna Polucha z Pawłowa.

W kategorii klas I-IV szkół podstawowych:

I miejsce – Paweł Materzok z Nędzy;
II miejsce – Tymoteusz Szopa z Nędzy;
III miejsce Natalia Traliszewska z Nędzy;

Wyróżnienia – Sandra Muzykant z Babic, Wiktoria Pojda z Lysek i Klaudia Węglorz z Lysek.

W kategorii gimnzazjum:

I miejsce – Justyna Niedośpiał z Nędzy;
II miejsce – Daria Szemiel z Raciborza,

III miejsce – Oliwia Jazusek z Nędzy.
Wyróżnienia – Justyna Augustyn,
Natalia Pitny z Raciborza, Marcin Czenczek z Rud, Patryk Skubek z Rud i Michael Magdziński z Rud.

Artykuł pochodzi ze strony http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/27761-w-nedzy-wybrano-najpiekniejsze-kroszonki.html. Więcej przeczytasz na tej stronie.