Matematyka na 5 w G5

Zwycięstwa w maratonie matematycznym

Dnia 6 marca 2013 roku 3-osobowa drużyna naszej szkoły w składzie: Paweł Materzok, Tymoteusz Szopa i Nicolas Wardenga wzięła udział w mini maratonie matematycznym. Był to konkurs powiatowo- miejski „MATEMATYKA NA 5 W G 5” o puchar dyrektora szkoły.

Uczniowie rywalizowali w konkursie indywidualnie jak i drużynowo. W przerwie między jednym, a drugim etapem maratonu odbywały się warsztaty, które miały dać chwile wytchnienia przed przystąpieniem do rozwiązywania następnych zadań. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Radość zapanowała kiedy je ogłoszono.

I miejsce indywidualnie zajął Nicolas Wardenga.

Drużynowo chłopcy również odnieśli sukces zajmując III miejsce. Nagrodę naszym uczniom osobiście wręczała Wiceprezydent miasta Raciborza pani Nowacka. Wracaliśmy szczęśliwi z dyplomami i nagrodami.

Opracowała: M. Kuśka