Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Test trzecioklasisty już za nami!!!

W czwartek, 14 marca uczniowie w całej Polsce pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem. Trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego i matematyki.

Pisali opowiadanie o Muminkach, stopniowali przymiotniki i rozwiązywali zadania matematyczne.

Testy mają za zadanie nie tylko sprawdzić poziom wiedzy uczniów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą egzaminów, które będą ich czekać również w dalszym etapie kształcenia.

Punktualnie o 9.00 uczniowie Natalia Halama z kl. III a i Bartosz Popow z kl. III b wraz z panią wicedyrektor mgr Bernadetą Oleszowską  wnieśli do sali testy.

Po przypomnieniu instrukcji rozwiązywania testów oraz obejrzeniu krótkiego filmiku  terapeutycznego, który miał  na celu niwelowanie negatywnego wpływu stresu na wynik testu uczniowie przystąpili do pracy.

W pierwszej części trzecioklasiści musieli przeczytać tekst o Muminkach, a potem odpowiedzieć na pytania do tekstu. Dotyczyły m.in. budowy domu Muminków i najlepszego terminu przyjazdu Muminków do Polski. Pisali opowiadanie o przygodzie jaką mogły przeżyć w lesie.

W drugiej części matematycznej rozwiązywali zadania dotyczące wędrówki Muminków po lesie. Obliczali ile kilometrów przeszły Muminki, ile grzybów nazbierały, ile tygodni trwała budowa ich domu.

Na wypełnienie każdego z testów uczniowie mieli 45 minut. Pomiędzy testami uczniowie mieli 15 minut przerwy.

Na pytanie czy test był trudny uczniowie zgodnie odpowiadali: "Język polski był łatwy, matematyka trochę trudniejsza, były podchwytliwe pytania".

Wyniki testu już niebawem ! Trzymamy za Was kciuki!

Opracowały:

B. Rerich , A.Grzybowska