Spotkanie z pracownikami Poradni

Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

Dnia 06.03.2013r. klasy III a i III b z wychowawczyniami Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy wzięły udział w zajęciach warsztatowych „Wirtualne podwórka” poprowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu, dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zajęcia miały na celu:

• Edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie
  • Edukację w zakresie posługiwania się Internetem
  • Promocję bezpiecznych zastosowań sieci
  • Dostarczenie wiedzy na temat zastosowań komputera i Internetu, zaprezentowanie procesu rejestracji w serwisie społecznościowym na przykładzie rejestracji na WWW.sieciaki.pl
  • Poszerzenie wiedzy i świadomości uczniów na temat zagrożeń w Internecie (tj. oszustwa internetowe, wyłudzanie danych osobowych) , a także wyposażenie ich w praktyczne porady, jak reagować w sytuacji niebezpiecznej w sieci
  • Poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń w Internecie, w szczególności spamu i łańcuszków internetowych, kradzieży plików i danych osobowych.

Opracowały:

A. Grzybowska i B. Rerich