X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Bezkonkurencyjna Nicol!

26 lutego 2013r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu odbył się X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach oraz Starosty Raciborskiego.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów z kultury, geografii, historii i literatury krajów angielskiego obszaru językowego.

Z naszej szkoły w zmaganiach konkursowych brało udział 4 uczniów: Nicol Dardzińska, Aleksandra Pala, Maciej Giemza i Filip Wróbel pod opieką mgr Izabeli Pielczyk. Po rozwiązaniu zadań testowych bezkonkurencyjna okazała się Nicol Dardzińska, która zajęła I miejsce w powiecie.

Zwycięzcy gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach językowych – WARTO.

I. Pielczyk