Noworoczny Koncert

Karnawał w Nędzy

20 stycznia 2013 roku już po raz trzeci wójt gminy Nędza Anna Iskała zorganizowała Wielki Koncert Noworoczny, który odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy.

Już po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć Orkiestrę Rozrywkową Kopalni Borynia pod dyrekcją Ryszarda Uchera wraz z solistką Agnieszką Janas. Koncert rozpoczął się wiązanką świąteczną, która była swoistą formą życzeń orkiestry dla zgromadzonych widzów. Soliści wraz z orkiestrą wykonywali utworu z repertuaru m.in. Luisa Amstronga, Hulia Iglesiasa, Queen i innych znakomitości. Również muzyka filmowa rozbrzmiewała i rozbawiała licznie zgromadzonych gości w sali gimnastycznej ZSG. Owacje na stojąco były na pewno wspaniałym podziękowaniem dla artystów.

Niespodzianką był zorganizowany konkurs przez orkiestrę dla zgromadzonych słuchaczy. Trzeba było się popisać znajomością melodii pochodzących z czołówek polskich filmów i seriali. Zacięta rywalizacja dała zwycięstwo trójce w składzie: Maria i Grzegorz Czerwińscy oraz Adam Iskała. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w formie płyt orkiestry.

W przerwie między występami dla zgromadzonych czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.