Śniadaniowa klasa

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów klas IIIa i IIIb

Konkurs „Śniadaniowa Klasa” został zorganizowany przez Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” z siedzibą w Bielsku Białej. 1 grudnia 2012 roku komisja konkursowa przyznała uczniom klas III a i IIIb WYRÓŻNIENIE za pracę „Podróż do Śniadaniowej Krainy” przygotowaną pod kierunkiem wychowawców Agnieszki Grzybowskiej i Barbary Rerich.

Konkurs miał na celu nauczenie dzieci krytycznej oceny własnego sposobu odżywiania i zachowania, kształtowanie umiejętności wyboru właściwych produktów do spożycia, budowanie poczucia odpowiedzialności i estetyki, uczenie zasad savoir-vivru, poznanie zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych, zdobycie podstawowych umiejętności o witaminach i składnikach mineralnych, kształtowanie postawy wybierania zdrowych produktów i właściwego komponowania posiłków, uświadomienie uczniom zależności między odżywianiem a zdrowiem i prawidłowym rozwojem organizmu. Na konkurs należało nadesłać : scenariusze zajęć przeprowadzonych w klasach I-III, prace plastyczne wykorzystujące logo firmy „Bielmar”, zdjęcia dokumentujące przebieg zajęć, opis klasy oraz zdjęcia dokumentujące przygotowanie śniadania oraz wierszyki reklamujące margarynę śniadaniową.

Wyróżnienie jest ogromną niespodzianką dla nas. Klasy uczestniczyły w takim przedsięwzięciu po raz pierwszy. Zajęcia były realizowane w ramach Programu Ekologicznego „Z ekologią za pan brat” jaki realizują już trzeci rok klasy III a i III b Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. Walka o wyróżnienia okazała się bardzo zawzięta gdyż w tym roku na ten konkurs przysłano aż 520 prac ze szkół w całej Polsce.

Każdy z uczniów otrzyma nagrodę za to wyróżnienie, zaś szkoła zdobyła sprzęt sportowy.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klas III za poświęcenie temu przedsięwzięciu swojego wolnego czasu (gdyż zajęcia odbywały się po lekcjach), Rodzicom naszych uczniów p.Miebes, p.Popow, p.Czogała, p.Drewniak za pomoc w przygotowaniu efektu końcowego czyli Uroczystego Śniadania w klasie.

A. Grzybowska , B. Rerich

ttp://www.zsgnedza.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=146&action=show