Wyniki konkursu w ramach projektu Klimatyczna klasa!

Znamy już 10 zwycięskich prac nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie „Dzieci chronią klimat” - wśród nich znalazła się nasza klasa IIa.

Do 8 maja nauczyciele klas 1-3 mogli przysyłać prace konkursowe z realizacji projektu Klimatyczna klasa. Uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne z materiałów recyklingowych, stworzyć postulaty dotyczące ochrony klimatu oraz zorganizować spotkanie z dorosłymi, podczas którego mieli podzielić się zdobytą wiedzą oraz opowiedzieć, jak należy troszczyć się o środowisko.Klasa II pod opieką wychowawczyni Sylwii Linek podsumowała swoje całoroczne działania w ramach projektu podczas uroczystej akademii, na którą zaprosiła starszych kolegów oraz gości: przedstawiciela Urzędu Gminy Nędza pana Krystiana Okręta, komendanta Straży Leśnej Nadleśnictwa Rudy Raciborskie pana Aleksandra Kanię oraz Dyrekcję szkoły panią Bernadetę Oleszowską. Uczniowie wręczyli im prezenty recyklingowe, postulaty oraz deklaracje współpracy w ramach działalności ekologicznej. Wszyscy mogli odwiedzić wystawę produktów recyklingowych i wysłuchać „Historii pewnej Klimatycznej Klasy”, którą uczniowie odczytali ze szkolnego radiowęzła. W zamian klasa otrzymała sadzonki drzew i krzewów, które drugoklasiści osobiście posadzili tego samego dnia na terenie szkoły.

Projekt współfinansowany jest ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt w ramach programu „Dzieci chronią klimat. Konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce.”

Na konkurs wpłynęło ponad 260 prac konkursowych ze szkół podstawowych z całej Polski.

Jury konkursowe oceniło je według trzech kryteriów: oryginalności najciekawszych prac konkursowych, innowacyjnej koncepcji, zaangażowania klasy oraz zrozumiałego opisu relacji. Nagrodzonych zostało 10 klas, które wyróżniały się pomysłowością, oryginalnością oraz - co najważniejsze - zaangażowały dzieci do działania na rzecz ochrony klimatu w środowisku lokalnym.

Nagrodą główną w konkursie jest bezpłatny przejazd i udział laureatów w Wykładzie Uniwersytu Dzieci w Krakowie już w czerwcu.

Gratulujemy laureatom! Mamy nadzieję, że nadal będą angażować się w ochronę klimatu i rozwijać świadomość ekologiczną. Razem dbajmy o naszą planetę!

Sylwia Linek

Zobacz relację: