Anonimowa skrzynka na sygnały

Aktualności i galeria 2018/2019

Niezwykłe spotkanie z leśnymi skrzatami i chochlikami

12 września uczniowie klasy II b w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy mieli okazję poznać leśne skrzaty, rusałki i chochliki zamieszkujące różne ciekawe miejsca znajdujące się na terenie Dorzecza Odry – Morawskiej Ziemi Krawarskiej.

Narodowe Czytanie 2018

8 września nasi uczniowie – Klara Koletzko i Konrad Golik oraz nauczyciele Pani Kornelia Czogalik i Pani Maria Kobryń włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej odsłony było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Certyfikat oraz specjalna odznaka programu eTwinning dla szkoły w Nędzy!

Z małym opóźnieniem, ale zarazem z ogromną radością pragniemy poinformować, iż szkoła w Nędzy otrzymała kolejny certyfikat programu eTwinning za udział w projekcie Usłysz legendę, któregokoordynatorem była pani Wanda Rutko.

WITAJ SZKOŁO! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019.

„MATEMATYCZNI RYŚLICIELE” NA START!!!

14 września 2018 r. dziesięcioro uczniów klas VII szkoły podstawowej odwiedziło Wielki i Mały Świat Techniki w czeskich Witkowicach (Ostrava) w ramach V edycji grantowego programu fundacji mBanku, pt. Matematyczni Ryśliciele – wizualny świat matematyki.

Najlepsi Ambasadorzy Zdrowia!

Nagrody w ogólnopolskim konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem" rozdane!

Laureaci VIII edycji projektu zostali oficjalnie nagrodzeni po całorocznych zmaganiach konkursowych w roku szkolnym 2017/2018. Spośród 1,5 tysiąca zespołów jury wyłoniło 32 najlepsze klasy - jedną z nich zostały Witalinki z klasy I a.

„Kredki dla Afryki” w ramach Europejskiego Dnia Języków

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MŁODYCH DLA KAMERUNU z Raciborza - „Kredki dla Afryki”. Zbieramy przybory i materiały szkolne dla dzieci w Afryce, które przez wolontariuszów z Raciborza przekazane zostaną potrzebującym.

Europejski Dzień Języków

26 września odbył się w naszej szkole Dzień Języków. Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli dwie animowane bajki. Jedną w języku angielskim pt. „Goldilocks and the three bears”, a drugą w języku niemieckim pt. „Schneewittchen und die sieben Zwerge”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

28 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły jak co roku świętowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tym razem uczniom klas pierwszych i drugich towarzyszyli sympatyczni bohaterowie książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków": Sowa Zosia, Zając Zuzia, Jeż Jerzyk, Bóbr Borys, Lis Lucek oraz Ryś Rysio.

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Nędzy

,,Raz, dwa, trzy – teraz my.

Szkoło, szkoło, otwórz drzwi!

Każdy z nas dobrze wie,

nadszedł czas, by uczyć się."

Tradycyjnie każdego roku uczniowie klas I składają uroczyste ślubowanie, a następnie zostają symbolicznie pasowani przez dyrektora szkoły na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W tym roku uroczystość ta odbyła się 28 września br.

Zajęcia warsztatowe z przyrody w arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

18, 19 i 27 września 2018 r. klasy czwarte uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych na terenie Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu Oborze.

Uroczyście obchodzimy Dzień Chłopaka!

W pierwszy, październikowy poniedziałek klasy I i II naszej szkoły obchodziły uroczyście Dzień Chłopaka- święto, które przypada na 30 września.

Maja Walochnik laureatką ogólnopolskiego konkursu!

W ostatni czwartek w Warszawie rozdane zostały nagrody w ogólnopolskim konkursie "Zakręceni w przestrzeni". Jedną z laureatek konkursu została nasza uczennica klasy drugiej - Maja Walochnik.

Spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji

25 września w Domu Kultury w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas I z terenu Gminy Nędza i Kuźnia Raciborska z funkcjonariuszami Policji i pracownikami Straży Pożarnej oraz Strażnikami Kolei.

JESIENNY SPACER KLAS I SP

Dnia 20 września 2018 roku klasy I udały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda była piękna, a las - uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych, jesiennych kolorów. W lesie rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, liści, owoców.