Akcja "Nie wyrzucam, nie marnuję zakończona" - klasa II a nagrodzona!

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w listopadzie ogłosiło konkurs, w którym uczestnicy mogli zaprezentować, jak dbać o środowisko. Komisja konkursowa wybrała pięć najciekawszych propozycji nadesłanych z całej Polski - wśród nich znalazła się nasza klasa IIa.

Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu pomysłów mających na celu ograniczenie ilości odpadów wytwarzanych w szkole.Drugoklasiści wzięli udział w zajęciach opartych na przygotowanych przez organizatorów materiałach, które pomogły uświadomić dzieciom problem nadmiernej ilości odpadów (zwłaszcza tych związanych z jednorazowymi przedmiotami z plastiku) i pokazać, co każde z nich może zmienić, by śmiecić mniej.

Uczniowie przygotowując się do konkursu prześcigali się w pomysłach na nowe, przydatne przedmioty lub zabawki, które teraz zdobią salę lekcyjną. Opłacało się- również jury konkursu doceniło efekty ich pracy. Pakiet upominków dla całej klasy: piękny album "Księga Ziemi", plakaty o tematyce ekologicznej, gry typu memory, długopisy i ołówki, to nagroda za wytrwałą pracę i ciekawe pomysły. Gratulujemy!

Sylwia Linek

Zobacz relację: