Obchody Światowego Dnia AIDS

Ulotka tematyczna o AIDS

Obchody Światowego Dnia AIDS mają kilkunastoletnią tradycję, niosą nam przesłanie nadziei, współczucia i solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS. Jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych. W ramach lekcji uczniowie tworzyli ulotkę tematyczną.

Taka forma zajęć pozwoliła uczniom na uporządkowanie informacji na temat sytuacji bezpiecznych i niebezpiecznych (niosących duże ryzyko zarażenia się chorobą).

Światowy Dzień AIDS ogłoszony został 1 grudnia 1988 przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Obecnie problematyką związaną z HIV/AIDS zajmuje się dziesięć agend NZ uczestniczących w Sojuszu Agend Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS (UNAIDS), działającym w 75 krajach świata.

Symbolem solidarności z chorymi na AIDS jest czerwona wstążeczka.

M. Bajak