OTK

Mało znane zawody w ramach OTK

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Wzmocnienia świadomości potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela.

W ramach akcji na terenie naszego gimnazjum:

• Przygotowano gazetkę informacyjną; popularyzacja założeń oraz działań prowadzonych w ramach OTK.
  • Prowadzono otwarte poradnictwo indywidualne dla osób chcących świadomie  zaplanować lub poszerzyć horyzonty na temat kariery zawodowej.
  • W ramach godzin wychowawczych przygotowano i przeprowadzono tematyczne zajęcia warsztatowe. Celem tego spotkania było umiejętne poszerzanie swoich zainteresowań przez uczniów oraz wiedzy na temat poszczególnych zawodów.
  • Przeprowadzono tematyczny konkurs plastyczny „ Mało znane zawody”.
  • Uczniowie przygotowali krótkie sprawozdanie „Pomysł na moją  przyszłość”.

M. Bajak