Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego

Sukcesy w powiatowym konkursie

06 grudnia Aneta Bluszcz (klasa IIIa GM) i Maja Rymarska (klasa Ib GM) reprezentowały Gimnazjum w Nędzy w finale konkursu "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego".

Były one laureatkami etapu szkolnego. W finale rywalizowały z 40 innymi uczniami z 14 gimnazjów z terenu powiatu raciborskiego.

Celem konkursu, który już po raz piąty był organizowany w ramach działalności Powiatowej Komisji ds. BHP w Rolnictwie, to propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska.

Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników i znajomości zagadnień związanych z pożarnictwem i ochroną środowiska. Test składał się z 40 pytań.

W kategorii indywidualnej Aneta Bluszcz wywalczyła III miejsce.

Aneta Bluszcz i Maja Rymarska – finalistki w kategorii indywidualnej etapu powiatowego otrzymały dyplomy, jak również nagrody rzeczowe.

Konkurs zorganizowali: Powiat Raciborski, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach i Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu.

Źródło: www.naszraciborz.pl

(http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/26109-oni-wiedza-jakie-powinno-byc-bezpieczne-rolnictwo.html)