"Szkoła w poezji"

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I- III

Kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego w klasach I-III już za nami. 9 marca 2018 r. uczniowie najmłodszych klas prezentowali najpiękniejsze wiersze polskich autorów, tym razem o tematyce szkolnej. Jury, w składzie: Kornelia Czogalik, Maria Kobryń i Edyta Pala oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy wykonawcy dostarczyli widowni wspaniałych wrażeń estetycznych.

Z pośród 13 recytatorów jury wyłoniło najlepsze wykonania.

Grand Prix konkursu powędrowało do Kulii Kilian z klasy III a.

W klasach I na podium znaleźli się:

Julia Żurek- I miejsce

Alicja Frątczak- II miejsce

Agata Achtelik- III miejsce

W klasach III kolejne miejsca zajęli:

Agata Podwińska- I miejsce

Blanka Mrohs- II miejsce

Jakub Halama- III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Amelia Marondel

Magdalena Śmieszek

Oskar Tomeczek

Zuzanna Tworuszka

Miłosz Koler

Oskar Mańkiewicz

Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali słodyczami i dyplomami oraz nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.Gratulujemy wszystkim recytatorom i ich opiekunom!

Zwycięzca konkursu- Julia Kilian reprezentować będzie naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Raciborzu 14 marca 2018 r.- trzymamy kciuki!

Organizatorzy konkursu:

Sylwia Linek