Andrzejki 2012

Czary – mary, wosku lanie...

Co ma stać się, niech się stanie!

Tegoroczne Andrzejki klas I-III w naszej szkole świętowaliśmy w piątek 30 listopada.

Uczniowie wróżyli sobie losując co czeka ich w przyszłości, jakie imię będzie miał przyszły mąż lub przyszła żona, losując serduszko czerwone, pomarańczowe lub czarne zgadywali jakim uczuciem obdarzy ich wybranek lub wybranka. Ustawiając buty w stronę drzwi odgadywali kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, zdmuchując zapaloną zapałkę przekonywali się czy spełni się ich pomyślane marzenie oraz przeżywali jeszcze wiele innych ciekawych wróżb. Największym jednak zainteresowaniem okazało się lanie wosku przez wycięty z papieru klucz oraz odgadywanie co przedstawia odlana figura woskowa. Każdy mógł dowiedzieć się, jak długo będzie żył, kim zostanie w przyszłości, gdzie będzie mieszkał. Zaskakujące wyniki przepowiedni traktowaliśmy z przymrużeniem oka, choć pewnie wielu z nas chciałoby, aby się spełniły. Zabawie towarzyszył poczęstunek w klasach. Wszyscy dobrze się bawili, miło spędzili czas i zadowoleni z bagażem andrzejkowych wrażeń wrócili do domów.

A. Grzybowska