Wieczór czytania bajek

Wieczór z Andersenem

Już po raz trzeci w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbył się Wieczór Czytania Bajek. 16 listopada najmłodsi uczniowie z klas I-III w bajkowej scenerii po raz kolejny wysłuchali najpiękniejszych utworów literackich w wykonaniu zaproszonych gości.

Tematem przewodnim tegorocznego wieczoru był Hans Christian Andersen i jego baśnie. Tym razem maluchy przekonały się, że uczniowie starszych klas, czytają pięknie i potrafią zachęcić do czytania innych.

A swój wolny czas poświęcili nam następujący uczniowie : Natalia Bajak, Julia Czerwińska, Justyna Niedośpiał, Nicol Dardzińska, Bartosz Barczyk, Paweł Czogalik, Natalia Tomaszkiewicz oraz Michał Kuźmicz, który wcielił się w rolę Andersena.

Uczestnicy spotkania na trzy godziny przenieśli się w świat baśni i uczestniczyli także we wspólnej zabawie przy muzyce oraz rozwiązywali zagadki. Po wysłuchaniu wszystkich baśni najmłodsi udali się do klas gdzie obejrzeli projekcję baśni pt „Dzikie łabędzie”. Żal było żegnać się późnym wieczorem, ale przecież kolejna impreza już za rok.

Więc do zobaczenia...

Agnieszka Grzybowska