„Ostrożny i przezorny pieszy - w drodze po bezpieczeństwo"

Profilaktyczne pogadanki

17 października w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Nędzy odbyło się spotkanie uczniów z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.

„Ostrożny i przezorny pieszy- w drodze po bezpieczeństwo" - to program Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach realizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Aspirant sztabowy Grzegorz Mederski i chorąży Daniel Bartusik przeprowadzili profilaktyczne pogadanki w klasach IV-VI i I-III, których celem było przybliżenie uczniom zasad ruchu drogowego i prawidłowego uczestnictwa w ruchu pieszych. Spotkanie uświetniła grupa teatralna programem artystycznym pod kierunkiem Sylwii Linek i Ewy Skatuła. Gośćmi spotkania była Pani wójt Anna Iskała i pracownicy Urzędu Gminy Nędza, który  w trosce o bezpieczeństwo uczniów zakupił elementy odblaskowe dla wszystkich uczestników spotkania.

S. Linek