„Zaczaruj uśmiechem dzień"

I miejsce w Polsce

„Zaczaruj uśmiechem dzień" to piosenka klasy IIa Szkoły Podstawowej - efekt udziału w konkursie Minutowa Piosenka Klasowa.

Konkurs organizowany przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich” w ramach Programu edukacyjnego „Akcja Labirynt 2012”, pod patronatem Orkiestry Sinfonia Varsovia i we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz z koordynatorami edukacji kulturalnej w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej miał na celu pobudzenie twórczej aktywności uczniów w dziedzinie muzyki i poezji, inspirację do pracy zespołowej, podniesienie kompetencji muzycznych i literackich oraz wykorzystanie piosenki jako środka porozumienia, ekspresji uczuć i postaw.

Na konkurs należało nadesłać oryginalne, autorskie piosenki, wykonane wspólnie przez całą klasę, które rywalizowały z utworami z całej Polski. 31 października 2012 roku rozstrzygnięta została 2. edycja konkursu. Spośród trzydziestu najlepszych, jury wyłoniło zwycięzców.

I nagroda - Nagroda Główna - powędrowała do klasy 2a ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy za piosenkę Uśmiechem zaczaruj dzień (muzyka i słowa: Sylwia Linek wraz z uczniami klasy 2a), przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Pani Sylwii Linek.

30 listopada 2012 roku - odbędzie się koncert finałowy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Szczegóły każdy prześledzić może na stronie:  http://www.akcjalabirynt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=132:minutowa-piosenka-klasowa-&catid=44:aktualnoci  a klip zobaczyć na:  http://www.youtube.com/watch?v=raAZ3YnPc2s

"To ogromna niespodzianka! W tego typu przedsięwzięciu klasa brała udział po raz pierwszy. Wyzwanie traktowaliśmy jako dobrą zabawę. Najpierw pomysł na utwór, który okazał się "trafiony", potem nauka piosenki, jej nagranie w szkolnym radiowęźle i na końcu nagranie teledysku, co było nie lada przeżyciem. Doskonały rozwój przez zabawę. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt gorąco dziękuję za pomoc w nagraniu utworu."

Sylwia Linek