Wyjazd do Śląskiego Ogrodu Botanicznego

Poczuliśmy się jak na początku wiosny!

22 października 2012r. zorganizowana została wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Wyjazd miał zapoznać gimnazjalistów I i II klas z ofertą przyrodniczą Ogrodu, jak i możliwością wzięcia udziału w zajęciach terenowych prowadzonych prze pracowników ŚOB.

Celem tych zajęć było  zwrócenie  uwagi na to, jak wiele zależy w środowisku przyrodniczym od człowieka i jego działalności,  podjęcie próby budowania pozytywnego związku ze środowiskiem zewnętrznym i kształtowanie postaw proekologicznych. Zajęcia okazały się tym bardziej zajmujące i przyjemne, że odbywały się w ostatnich promieniach październikowego słońca. Pogoda i okolica sprawiła, że poczuliśmy się jak na początku wiosny, a nie na progu mroźnej zimy.

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie działa od 2003 roku. W zeszłym roku oddana została do użytku nowa siedziba z fantastycznie zagospodarowanym obejściem. Ogród jest wspaniałym miejscem do spacerów i odpoczynku dla wszystkich chcących odwiedzić to miejsce. Jest również miejscem, gdzie można zapoznać się z florą charakterystyczną dla naszego klimatu jak i innych regionów świata.

B. Oleszowska