Na pożarzysku

Mali ekolodzy

Dnia 2 października 2012r. klasy III a i III b Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy wraz z wychowawcami Agnieszką Grzybowską i Barbarą Rerich pojechały na wycieczkę na Pożarzysko do Rud Raciborskich.

Ta wycieczka to realizacja jednego z punktów programu ekologicznego „Z ekologią za pan brat”. W drodze na Pożarzysko dołączył do nas leśniczy z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Na miejscu pracownik Lasów Państwowych pokazał nam, jak liczy się wiek sosen, jak wyglądają wieże obserwacyjne oraz lądowisko dla helikopterów pożarniczych. Odwiedziliśmy także miejsce pamięci ku czci poległych strażaków w czasie wielkiego pożaru 20 lat temu. Spacerując po lesie dotarliśmy do Zielonej Klasy gdzie odbyły się zajęcia terenowe przeprowadzone przez pracownika Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Uwieńczeniem tych zajęć był test wiedzy z przyrody, który rozwiązywały klasy III wraz ze swoimi opiekunami. Wycieczka zakończyła się ogniskiem na polanie w radosnej atmosferze wszystkich uczestników. Wycieczka ta dostarczyłam uczniom wielu cennych informacji na temat naszej najbliższej okolicy oraz pożaru jaki strawił wiele hektarów naszych lasów.

Uczniowie wraz z wychowawcami dziękują Rodzicom państwu Drewniak oraz pani Miebes za pomoc w organizacji wycieczki.

Agnieszka Grzybowska i Barbara Rerich